35 Yıllık Tavernacıdan Akustik Müzik Dinletisi

Müzik dünyasına 8 yaşında sahne alarak giriş yapan daha sonra piyanist şantörlüğe başlayan ve İstanbul’da Türkiye’nin bir döneme imzasını vuran Arif Susam, Ümit Besen, Nejat Alp gibi önemli taverncılarla beraber sahne alan Murat Camgöz, TRT FM’de Michael Kuyucu ile Renkli Saatler Programına konuk oldu.

35 yıl boyunca sahne alan Murat Camgöz,  popüler müzik türünde “Korkuyorum” adlı ilk teklisini 2019 yılının sonlarında yayınladı. Bu teklisinin geç yayınlamasının en önemli nedeni olarak geçmşte müzik şirketlerinin ona sundukları sözleşmelerin olduğunu söyledi. Şahin Özer ve Prestij müzikten bir albüm teklifi aldığını söyledi, “önüme konan sözleşmelere güvenemedim ve albüm yapmak istemedim” dedi. Murat Camgöz,  “ o dönem belki şöhret gelebilirdi ama maddi anlamda zarar görecektim, çok dostum bu sözleşmeler yüzünden muzdarip oldu” yorumunu yaptı.

Günümüzde albüm yapmanın çok zor olduğunu söyleyen Murat Camgöz, “Artık albüm yapmak çok pahalı.  Harcayalım yapalım tamam ama geri dönüşü olmuyor” diyerek müzik endüstrisini eleştirdi.

Piyanist şantörlük yaptığı dönemlerde, Türkiye’de popüler müziğin seksenlerde Taverna ve Fantazi müzik olduğunu söyleyen Murat Camgöz, “ o dönem popüler olan Arif Susam, Ferdi Özbeğen, Arif Susam, Nejat Alp, Atilla Kaya gibi sanatçılar çok popülerdi. Hepsi birer stardı. Çok mutevazı sanatçılardı, bugünkü popçular gibi değildi. Halkın yanındaydılar” diyerek günümüz popüler müzik starlarını eleştirdi.

Murat Camgöz, Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında orkestra arkadaşlarıyla popüler müziğin sevilen şarkılarını kendine has yorumuyla seslendirdi. İlk teklisi “Korkuyorum”da sonra müzik çalışmalarına devam edecceğini söyleyen Murat Camgöz “dönem artık değişti, şimdi popüler soundlardan oluşan şarkılar üretiyoruz” dedi.

Murat Camgöz, programda  “Korkuyorum”  –  “Bana Da Söyle” –   “Gamzeler” –   “Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi?”  –  “Kutupta Yaz Gibi”  – “Unut” gibi şarkıların akustik performanslarını sundu. Murat Camgöz’e programda  Yüksek Lekesizgöz (Klavye) , Fırat Gül (Klarnet) , Ümit Taşıyan (perküsyon) ve Furkan Karaman (gitar) eşlik etti.

 

Paylaş