Adnan Fırat Hit Bestelerini Seslendirdi

adnan ana

Yaptığı bestelerde özellikle kullandığı sözlerle kendisini müzik dünyasında farklı bir yerde konumlandıran romantik besteci Adnan Fırat, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.

Adnan Fırat, Bengü’nün seslendirdiği “Unut Beni” adlı bestesini kendisi için hazırladığını ama o dönem beraber çalıştığı Erol Köse’nin şarkıyı Bengü’ye vermeyi teklif etmesi ile şarkının Bengü’nün başarılı yorumu ile hit olmayı başardığını söyledi. Adnan Fırat, “bu şarkı bir kadın şarkısıydı bana uymazdı, ondan Bengü’ye çok yakıştı” yorumunu yaptı.

adnan 1

Bestelerinin hikayesini Michael Kuyucu’ya anlatan Adnan Fırat, “Geceye İnciler Dizdim” adlı bestesini Gülben Ergen’in eşinden boşandığı gün yazdığını söyledi. Gülben Ergen’nin eski eşinden boşandığı gün yazdığı tweetlerden birin görünce çok duygulandığını söyleyen Adnan Fırat, “o gün çok duygulandım ve bu şarkıyı yazdım” dedi.

adnan 2

Piyasa şarkı yazmayı beceremediğini söyleyen Adnan Fırat, kariyerinde yazdığı en piyasa şarkının Kutsi’ye verdiği “Olay Olacak Aşkımız” adlı bestesi olduğunu söyledi.  “Benim Hikayem” adlı albümünü iki sene önce müzik marketlere sunduğunu söyleyen Adnan Fırat, bu albümden sonra bir single’da yayınladığını ama çevresinden gelen olumlu eleştiriler sonucunda İbrahim Tatlıses klasiği “Benim Hikayem” coverına klip çektiğini söyledi.

adnan 3

Adnan Fırat, Michael Kuyucu’nun programında “Unut Beni” – “Eksi Bir” – “Aşka Saygımdan” – “Belki” – “ Ağız Alışkanlığı” gibi kendisine ait bestelerin yanı sıra “Sil Baştan” ve “Benim Hayatım” adlı coverları canlı seslendirdi. Adnan Fırat’a akustik radyo konserinde Gökhan Odan (Gitar) – Serkan Odan (Buzuki), Emrah Koçak (Gitar) ve Teoman Alpsakarya (Klavye) eşlik etti.

adnan 4

Paylaş