Emre Olgun ile Ajda’dan Tarkan’a Akustik Cover

Müzik kariyerine genç yaşta sahne çalışmaları ile başlayan, önce besteleri ile adını duyuran sonra da 2018 yılında ilk teklisi  “Yüz Kere Bin Kere” ile ilk stüdyo teklisini yayınlayarak müzk kariyerine farklı bir yön veren Emre Olgun,  akustik performansı ile  TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.

2019 yılının Eylül ayında “Melek Yüzlü Şeytan” adlı ikini teklisini yayınlayan Emre Olgun, Michael Kuyucu’ya hikayesini anlatırken müzik endüstrisinin içinde tropik balıkların ve köpek balıklarının olduğu büyük bir deniz olduğunu söyledi. İlk teklisini yayınladıktan sonra müzik endüstrisi ile tanışan ve piyasanın çok zor bir piyasa olduğunu gören Emre Olgun “ben ilk single’ımı yayınladıktan sonra köpek balıklarını da gördüm, tropik balıkları da gördüm. Ama bu ikinci single’ımda zırhımı giydim” dedi.

Hayatında müzik dışında hiçbir yapmadığını söyleyen Emre Olgun, müziğe ilk olarak orgla başladığını, sonra ud ile devam ettiğini ve 16-17 yaşlarında gitara yöneldiğini ve o yaştan bugüne kadar gitarını hiç bırakmadığını söyledi.

Michael Kuyucu’ya “Müzikte başarılı olmak için  hem stüdyo da hem de sahnede iyi olmak lazım” diyen Emre Olgun bu konuda çalıştığını ve sürekli kendisini geliştirdiğini söyledi. Bestelerini farklı solistlere de veren Emre, yakında Bilge Nihan’ın yayınlanacak olan yeni teklisi için bir şarkı bestelediğini söyledi. Kasım ayında üçüncü single’ını yayınlamayı planladığını söyleyen Emre Olgun, Michael Kuyucu’nun programında sevilen şarkılardan ve kendi bestelerinde bir akustik dinleti sundu.

Emre Olgun, programda yayınladığı iki single “Yüz Kere Bin Kere” ve “Melek Yüzlü Şeytan”ın akustik performansının yanı sıra  “Onun Vadası” – “Resim”  -“Kuzu Kuzu” – “Aşk Oyunu” – “Hanımefendi” – “Gönüllü Yazıldım” – “Sayende Alıştım” gibi coverların akustik performansını seslendirdi.

Paylaş