Antalya’dan Gelen Akustik Performans: Tanju Güneş

Müzik kariyerine 14 yıl Antalya’da devam ettikten sonra 2019 yılının Eylül ayında ilk teklisi “Bilemezsin ki” yi yayınlayarak sahnelerden müzik endüstrisine geçiş yapan Tanju Güneş, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Antalya’da yaşayan Tanju Güneş, müzik kariyerine yine Antalya’dan devam ettiğini söyledi. Michael Kuyucu’nun programına konuk olmak için Antalya’dan bir günlüğüne İstanbul’a gelen Tanju Güneş, 2020 yılının ilk aylarında ikinci teklisini de yayınlamak üzere çalışmalar yaptığını söyledi.

Klibi Erzincan’da Kemaliye’de Çektik

“Bilemezsin ki” adlı ilk teklisinin klibini Erzincan’da Kemaliye’de çeken Tanju Güneş, müziğe babasının ona aldığı bir bağlama ile başladığını ve türkü korolarında kendisini geliştirdiğini söyledi. Akdeniz Üniversitesinde Kamu Yönetimi eğitimi almak için Antalya’ya giden Güneş, “O döneme kadar birincil önceliğim eğitim almaktı. Müzik ikinci sırada yer alıyordu. Ama üniversitede birinci sınıfta sahne almaya başlayıp başarılı olduktan sonra müzik benim ilk önceliğim oldu. Üniversiteden mezun oldum ve müzik hayatıma sahnelerde devam ettim” dedi.

Sözler Şarkıda Müziğin Önünde Olmalı

İlk teklisi “Bilemezsin ki”yi yayınlayıncaya üç, dört sene kadar bir hazırlık ve araştırma döneminden geçtiğini söyleyen Tanju Güneş,  “Amacım hemen şöhret olmak değil. Uzun vadede kalıcı olmak, yıllar geçtikten sonra bu adam bu şarkıları yapmış dedirtmek” dedi. Şarkı sözlerinin ön planda olduğu şarkılara çok inandığını söyleyen ve bu tür şarkılarla kariyerine devam etmek istediğini söyleyen Tanju Güneş , “İnsanlar şarkıları duygudan yakalıyor” yorumunda bulundu ve “bana göre şarkıda sözler müziğin ve düzenlemenin önünde olmalı” dedi.

Tanju Güneş, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programında ilk yayınlanan teklisi “Bilemezsin ki” adlı şarkısının yanı sıra  “Misafir” –  “Alışamadım” –  “Yol” –  “Elimde Değil” –  “Kıyamadım İkimize” –  “Aman Aman”  – “Sensiz Olmaz” gibi sevilen şarkıların akustik performansını sundu. Tanju Güneş’e akustik performansında orkestrada Can Önal (Klavye) , Aydoğan Sonat (Perküsyon) ve Okan Kumral (Gitar) eşlik etti.

Paylaş