Ayhan Günyıl ve Orkestrasından Canlı Performans Show

ayhan ana

Müzik dünyasının usta gitaristi Ayhan Günyıl TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Müzik kariyeri hakkında bilgiler veren Ayhan Günyıl, 1998 yılından beri Tarkan’la çalıştığını , aralarında Tarkan  -Sezen Aksu ve Ajda Pekkan gibi pek çok yorumcunun yer aldığı 800’ün üstünde albüm ve etkinliğin orkestrasında yer aldığını söyledi. Tarkan’ın Türk sanat müziği albümünü eleştirenler hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna “yorum yok” diyerek yanıt veren Ayhan Günyıl, 2007 yılında yayınlanan “Skylight” adlı albümünün özellikle Yunanistan ve İtalya’da listelere girdiğini söyledi.

ay4

Albümlerinin “world music” kapsamında değerlendirilen ve tüm dünyada yayınlanan Ayhan Günyıl, iki yıl önce yayınlanan üçüncü albümü “Rengarenk” in dağıtımında bazı sıkıntılar yaşadığını ve bundan dolayı albümü geniş kitlelere duyuramadığını söyledi. Ayhan Günyıl bu albümünün dağıtımını DMC ile beraber gerçekleştirerek yeniden müzikseverle buluşturacağını söyledi.

Ayhan Günyıl, Michael Kuyucu’ya kendi yapım şirketini kurduktan sonra yapımcılığa da başladığını söyledi ve yakında kendi ekininde yer alan Onur Murat’ın albümünü müzik marketlere sunacağını söyledi.

ay3

Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında enstrümantal ve sözlü şarkılardan oluşan bir konser veren Ayhan Günyıl’e orkestrasında Onur Murat (vokal), Cem Şengül (gitar), Yaşar Kılıç (gitar) ve Gökhan Uzunlar (klavye) de eşlik etti. Ayhan Günyıl ve orkestrası Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında “Gitti Gideli” – “Tükeneceğiz” – “ Gitme Sana Muhtacım” – “Suç Bende”- “Ben Ağlarım” gibi sevilen şarkıları yorumladı.

ay2

Ayhan Günyıl ve Orkestrasının Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında icra ettiği Tarkan Klasiği “Gitti Gideli”yi dinlemek için tıklayın:

Programı Anı ve Program Öncesi Prova Görüntüleri:

[cq_vc_cqcarousel displaystyle=”gallery” images=”6184,6185,6186,6187,6188,6189,6190,6191,6192″ slidestoshow=”5″ thumbstoshow=”7″ thumbwidth1=”320″ thumbheight1=”200″ thumbwidth2=”120″ thumbheight2=”80″ onclick=”lightbox” customlinktarget=”_self” dots=”yes” arrows=”yes” largeimagearrows=”yes” autoplay=”no” autoplayspeed=”4000″]
Paylaş