Ayşen Neden 2. Albümden Sonra Suskunluğa Girdi?

1997 yılında yayınladığı “Uzaktan Geldim” adlı albümü ve “Nerdesin”  adlı şarkısı ile müzik dünyasına bomba gibi bir giriş yapan ama 1999 yılında yayınlanan “Bir Günah Daha” albümünden sonra sessizliğe giren Ayşen, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Programda akustik performansı ile dikkatleri çeken Ayşen, ikinci albümünden sonra neden suskunluğa girdiğini ilk kez Mchael Kuyucu’ya açıkladı.

Ayşen Neden 2. Albümden Sonra Suskunluğa Girdi?

İkinci albümünden sonra müzik şirketinin değiştirmek zorunda kaldığını söyleyen Ayşen, üçüncü albümünü tamamladığını ve tam o sırada yayınlamak üzereyken yeni müzik şirketi ile nahoş olaylar yaşadığını, daha sonra da o müzik şirketinin iflas etmesi nedeniyle üçüncü albümünü piyasaya sunamadığını söyledi.
Ayşen Neden 2. Albümden Sonra Suskunluğa Girdi?
Eşi Kemal Şimşekyay ile son yıllarda şarkılar üreten ve başta Ece Seçkin olmak üzere pek çok soliste şarkılarını veren Ayşen, “Bunlar Var Ya” adlı şarkısını da eşi ile beraber 15 dakikada yazdığını söyledi.
Çocukluğundan beri müziği çok sevdiğini söyleyen Ayşen, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmasına rağmen, müzik aşkının daha baskın olmasından dolayı babasının da desteği ile İ.T.Ü. Devlet konservatuvarında eğitim aldığını ve müzik öğretmeni olmayı hayal ederken ilk albümü “Uzaktan Geldim”i Tanju Arıkan’ın prodüktörlüğünde yaptığını söyledi.
Ayşen Neden 2. Albümden Sonra Suskunluğa Girdi?
Ayşen, “Bunlar Var Ya” adlı yeni teklisi ile müzik tarzından farklı bir arayışa geçtiğini söylerken “bu benim için tekrar, yeni bir başlangıç” yorumunu yaptı. Ayşen, Michael Kuyucu’nun programında Burak Bayrak’ın piyanosu eşliğinde canlı performans sergiledi. Programda Mariah Carey’in dünya klasiği “Hero” un yanı sıra “Düşünme Hiç” – “Bir Günah Gibi” – “Ah İstanbul İstanbul Olalı”- “Aman Be” gibi pop şarkılarının yanı sıra “Ürünü Ürünü Gelir Dereden” adlı türküyü de canlı seslendirdi.
Ayşen Neden 2. Albümden Sonra Suskunluğa Girdi?
Ayşen, bu dönemden sonra üç ayda bir yeni bir şarkı ile müzik severle buluşacağını söylerken yeni şarkısının da hazır olduğunu da ekledi.
Paylaş