Berdan Mardini ‘den Arbani ‘li Radyo Konseri

b-ana

Altı yıldır albüm yapmayan başarılı yorumcu Berdan Mardini TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programında verdiği akustik radyo konseri ile radyo dinleyicisine sürpriz anlar yaşattı.

“Kimim Ben” adlı albümünü Poll Production etiketi ile yayınlayan Berdan Mardini, TRT ‘de hazırladığı TV programı ve rol aldığı diziden dolayı zaman kaybı yaşadığını ve bu yüzden albümünü altı yılda tamamladığını söyledi.

b1

Berdan Mardini, bu albümünde farklı yelpazelerden oluşan bir şarkı listesi hazırladığını söyledi albümünde Türkçe türkü ve Arabesk eserlerin yanı sıra iki tane de Kürtçe şarkı seslendirdiğini söyledi. Radyoların türkü ve Arabesk müzik yayınlamadığı için bu müzik türünün kendisini tanıtmakta zorlandığını söyleyen Berdan Mardini albümünde sadece radyolar için şarkı da eklediğini söyledi.

İlk klibini “Sen Hariç” adlı şarkısına çeken Berdan Mardini, ikinci klip şarkı adaylarından birinin de albümüne adını veren “Kimim Ben” adlı şarkı olduğunu söyledi.

b2

Berdan Mardini, Michael Kuyucu’ya çocukken şarkı söylemek için babasından gizli sahneye kaçtığını söyledi ve müziğin onun için büyük bir tutku olduğunu ama ailesinin “bizim ailemizden şarkıcı çıkamaz, ters gelir” dediği için sahne hayatına ailesinden gizli başladığını söyledi. Michael Kuyucu “baban sahneye çıktığını öğrendiğinde kızdı mı?” sorusu üzerine Berdan Mardini gülerek “hiç kızmadı” diyerek gizli sahneye çıktığı yıllarda yaşadığı stresinde boş olduğunu söyledi.

b3

Berdan Mardini TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programında Anadolu’nun yerel ve popüler enstrümanı Arbani eşliğinde pop ve türkülerden oluşan bir konser de verdi.  Çelik klasiklerinden “Hercai” adlı şarkının yanı sıra Sezen Aksu klasiği “Sen Ağlama” – “Haydi Gel Benim Ol” – “Gülümse” gibi popüler şarkıları ve “Adaletin Bu mu Dünya” – “Hep Sonradan” adlı şarkıları seslendiren Berdan Mardini, Michael Kuyucu’ya “bize Arabeskçi diyorlar, biz pop şarkılarını da iyi söyleriz ama popçular bizim şarkıları bizim gibi söyleyemez” diyerek kinayede de bulundu.

b4

Berdan Mardini’ye Michael Kuyucu’nun programında Samet Sarıhan (Klavye) – Mutlu Sincan (Gitar) – Baran Tanrıverdi (Saz) ve Papo (Perküsyon / Arbani)’de eşlik etti.

b5

Paylaş