Burcu Sapmaz ile Dubai’den Akustik Stüdyo’ya

Uluslararası ilişkiler eğitimi almış ve bu alanda yıllardır çalışan bir müzik aşığı. Uzun zamandır Dubai’de uluslararası bir şirkette danışmanlık yapıyor. Ama kalbi hep müzikle atıyor. İkinci teklisi “Şemsiye”yi yayınlayan Burcu Sapmaz, Michael Kuyucu’nun Akustik Stüdyosuna konuk oldu.

Altı Yıldır Dubai’de Çalışıyorum

Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Daha sonra kurumsal hayata atıldım. Çok uluslu firmalarda çalıştım. Daha önce bir altı sene önce yine bir İngiliz menşeli bir yayın kuruluşunun ülke müdürü olarak Dubai’ye tayin edildim ve orada araştırma ve danışmanlık görevineyim. Ülke ekonomisi üzerine rapor üretiyoruz.

Otuz Yaşında Müzik Farkındalığım Arttı

Dubai’ye gitmeden önce ben Müjdat Gezen’de şan ve solfej dersleri almıştım. Daha sonra oyunculuk dersleriyle bunu pekiştirmiştim. Bazı projelerde yer aldım. Bir markanın reklam yüzü oldum. Sonra Muhteşem Yüzyıl’da iki-üç bölüm oynadım. Biraz alışığım aslında kamera önünde olmaya ama asıl kalbimde yatan müzik. Bunun farkındalığı bende 30 yaş itibariyle oturdu ve bunu anladığım anda da “Ayrılık Silsilesi” ile Kasım’ın 2018’inde geçen sene dinleyiciyle buluştum.

Şemsiye Bir Metafor

“Şemsiye” için genel olarak vermek istediğim mesaj şöyle. İlişkilerden, duygu geliştirmekten, birine karşı hislerimizi belli etmekten çok çok korkuyoruz. Yara almaktan korkuyoruz. Şemsiye’de de benim anlatmak istediğim şey o korunma iç güdüsü.  “Şemsiye” bir metefor, bizim korunma iç güdümüzü anlatıyor hatalarımızdan. Ama ilişkilerde bu şart. Onu bile bile lades demek gerekiyor. Bazen yanlış bir ilişki içerisinde çırpınmak gerekiyor. Çünkü bunların hepsi bize bir ders oluyor. Şunu demek istiyorum; her zaman şemsiyeyi açmamak gerekir. Bazen sonuna kadar gitmek gerekir bile bile.

Burcu Sapmaz , Akustik Stüdyo’da “Acele Etme” –  “Unutursun” – “Ders Olsun” – “White Flage” –  “Hawana”  gibi şarkıların akustik şarkılarını seslendirdi. Burcu Sapmaz’a akustik performansında Enes (Bas Gitar) ,  Erol (Gitar) , Orhun (Perküsyon) ve Mehmet (Klarnet) eşlik etti.

Akustik Performansın Videosu:

 

Paylaş