Cemil Dört Telli Gitar Sazı ile Akustik Konser Verdi

c-ana

Kendi yarattığı Dört telli gitar sazı ile renkli bir müziğini farklılaştıran Cemil, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.

Müziğin her türlüsünü dinlediğini ve tüm müzik türlerini sahnesinde icra etmekten zevk duyduğunu söyleyen Cemil, 16 yaşındayken tasarladığı dört telli gitar sazı aldıktan sonra günde 8-10 saat çalıştığını ve enstrümanist yönünü geliştirmek istediğini söyledi.

c1

Cemil ilk albümü “Dokunamadık Hayata” ile müzik kariyerine merhaba dedikten sonra sahne çalışmalarına da ağırlık vermek istediğini ve kendi tasarladığı dört telli gitar sazı ile konserler vermek istediğini söyledi. Türkiye’de dört telli gitar sazı sadece kendisinin kullandığını söyleyen Cemil, dünyada da Lübnan ve Yunanistan’da bu tarz enstrümanların üretiminde denemelerin yapıldığını söyledi.

c2

Cemil, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programında ilk kez ikinci albümünde yer alacak “Gitme” adlı bestesini seslendirdiği akustik radyo konserinde albümünde yer alan şarkılarının yanı sıra Arabesk klasiği “İtirazım Var” ve Özgün müzik klasiği “Hep Sonradan”ı kendi soundu ve yorumuyla canlı seslendirdi.

c3

Cemil’in TRT FM’de Michael Kuyucu’nun Programında Dört Telli Sazıyla Seslenirdiği Arabesk Klasiği “İtirazım Var” Adlı Şarkıyı Dinlemek için Tıklayın:

Paylaş