Gece Grubundan Solo Kariyere Can Baydar’dan Akustik Dinleti

GECE Grubunda aktif rolü ile dikkatleri çeken ve 2019 yılında  gruptan ayrılarak kendi solo kariyerine başlayan başarılı müzisyen Can Baydar, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

GECE Grubundaki arkadaşları ile 16 yaşından beri müzik yaptıklarını söyleyen Can Baydar, “beraber 15 yıl canlı müzik yaptık, toplam  4 albüm ve single’lar yayınladık. Ama zamanla birbirimize olan aşkımız azaldı ondan ayrı kalma kararı aldık. Solo kariyer benim hep aklımda olan bir şeydi. İki sene kadar dinlendikten ve kafamı dağıttıktan sonra Harun Tekin’le beraber ilk solo teklim “Ömür Dedikleri”ni 2019 yazında yayınladık. Daha sonra da Fatma Turgut ile beraber ikinci teklim “Yangın Yeri”ni yayınladım” dedi.

Cover Söyleyerek Kariyer Kuranlar Bile Var

Solo kariyerine bol bol üreterek devam etmek istediğini söyleyen Can Baydar,  “Eskiden cover seslendirildiği zaman o covera sığınılıyormuş gibi bir imaj vardı. Ama artık öyle, sadece cover seslendirerek kariyer kuranlar var. Onun için cover şarkı söyleme konusuna karşı değilim. İleride böyle bir şey yapmak isterim” diyerek bir cover single dahi yapabileceğini söyledi.

Müziğin de Bir Modası Var

“Yangın Yeri” adlı şarkıyı Fatma Turgut ile beraber seslendiren Can Baydar, bu şarkı için çok uzun bir çalışma dönemi geçirdiğini söyledi. Tüm yaz boyunca Fatma Turgut ile bu şarkıya çalıştıklarını söyleyen Can Baydar, rap dahil tüm müzikleri dinlemekten zevk aldığını söyledi ve rap müziğinin popüler olması ile ilgili “her şeyin olduğu gibi müziğinde modası var” yorumunu yaptı.

Bir ya da iki single yayınladıktan sonra bir albüm yayınlamak istediğini söyleyen Can Baydar, Michael Kuyucu’nun programında “Ömür Dedikleri”  ve “Yangın Yeri” adlı ilk iki teklisinin akustik performanslarının yanı sıra  “Yarım” –  “Nilüfer”  gibi cover şarkıları seslendirdi. Can Baydar’a programda Cem Şahin (gitar) eşlik etti.

Paylaş