Günce Koral: Erol Temizel En Büyük Şanslarımdan Biridir

Günce Koral, TRT FM’de  yayınlanan “ Michael Kuyucu ile Renkli Saatler” programında Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.  2000’li yıllarda “Günce” ismiyle sektöre merhaba diyen şarkıcı, 5 yıllık aradan sonra “Ayrılıklarda Dahilmiş Aşka” teklisini müzikseverin beğenisine sundu.  “Bu Aşk Değil” adlı İlk albümünü 2003 yılında yayınlayan ve 15 yıllık müzikal geçmişe sahip olan Günce Koral, sanatçı kimliği olan bir ailede yetiştiğini dile getirdi. Programda akustik performans sergileyen Koral, ilk olarak Sezen Aksu’nun “El Gibi” şarkısını akustik olarak yorumladı.

Arp bölümü mezunu olan Günce Koral; “Ellerim uygun olduğu için bu bölüme yazdırıldım. Müziği çok seviyorum ve şarkı söylemek benim için her şeyden daha önemli” dedi.  Günce Koral ikinci olarak “Güllerim Soldu” şarkısını akustik olarak seslendirdi ve şarkı için; “Ben bu şarkının gizli bir hit olduğunu düşündüm ve şarkıyı istemeye gittiğimde oradaki kadın bu şarkının ilk defa istendiğini söyledi. 2008 yılıydı şarkıyı yorumladığımda, bu şarkı benim daha çok tanınmamı sağladı ve hayatımda önemli bir kilometre taşı oldu” dedi.
Küçükken gazeteci olmak istediğini söyleyen Günce Koral, gazetecilik mesleğinin içinde bir ukde olduğunu da sözlerine ekledi. “Hayat Aşktan Geçer” albümü hakkında da konuşan Günce Koral: “Bahadır Tanrıverdi ile beraber yoklukla yarattığımız bir albümdü, promosyonda sıkıntı yaşadık, albümün arkasında durmadım çünkü o dönem sektöre küsmüştüm. Bundan dolayı da albüm gölgede kaldı” dedi.
Müzikal kariyerinin başlamasında Erol Temizel’in büyük katkısı olduğunu söyleyen Günce Koral: “Erol’a gidip yazdığım besteleri dinlettim, o da bana destek oldu. Kendisiyle buluşmak, benim en büyük şanslarımdan biridir.” dedi.
Programda “Düşünme Hiç”, “Melankoli”, “Deli Gönlüm”, “Ayrılmam” ve “Seni İstiyorum” şarkılarını da akustik olarak yorumlayan Günce Koral, Fatih Erkoç’la yaptığı “Biliyordum” düeti için: “Yaptığım şarkıyı Fatih Erkoç’a dinletmek istedim. Bir arkadaşımla haber gönderdim ve Fatih Erkoç kabul etti. ‘Nasıl istersen öyle söyleyelim’ dedi. Kendisi çok büyük bir ustadır” dedi. Günce Koral’a TRT FM’de sunduğu akustik konserde Emre Sönmezler (gitar), Üstüner Büyükgönenç (klavye) ve Özge Metin (keman) eşlik etti. Programda Günce Koral’ın 20 yıllık müzisyen arkadaşı ve aynı zamanda programda Günce’ye gitarıyla eşlik eden Emre Sönmezler “Özledim” adlı şarkıyı da seslendirdi.
Paylaş