İstanbul Arabesque Project’ten Akustik Arabesk Dinletisi

İstanbul Arabesque Project Grubu Michael Kuyucu’nun Akustik Stüdyosu’na konuk oldu. Grup yeni yayınlanacak Müslüm Gürses şarkıları albümünün ilk müjdeli haberini bu programda duyurdu.

Barbaros Akbulut,  Elif Cantürk , Serkasn Öngel ve Göktüğ Varyozdöken’den oluşan grup programda kendi Arabesk repertuvarlarından özel bir akustik dinleti sundu.

Grubun on yıllık kariyeri boyunca on solist değiştirdiğini ve onunun da kadın olduğunu  söyleyen grubun kurucusu Barbaros Akbulut ilk kez bir erkek solistle çalışmaya başladıklarını söyledi.

İstanbul Arabeque Project Grubu 2019 yazında yayınlanacak olan Müslüm Gürses Şarkıları adlı albümlerinde Burhan Bayar ve Şakir Askan’a ait on Müslüm Gürses şarkısını coverladıklarını söyledi. Grup: “Dört kişiyiz ama dönem dönem sahne aldığımız yerlerde İstanbul Strings’t bize katılıyor.  Sahnemizde ek olarak kemancılar oluyor. Dans eden arkadaşlarımız oluyor. Daha kalabalık olabiliyoruz. Grupta on yılda on taneye yakın solist arkadaşımız değişti.  Bunların onu da kadındı. İlk defa erkek bir solistle çalışıyoruz şu anda.” Dedi.

İstanbul Arabeque Project Grubu Akustik Stüdyo Programında “Dertler Derya Olmuş”  – “Dilek Taşı” – “Yemin Ettim” –“Güz Gülleri”  – “Taht Kurmuşsun Gönlüme” – “Dert Bende” ve “Seni Yakacaklar” gibi şarkılardan oluşan özel bir repertuvar seslendirdi.

Paylaş