Kahve İçin Şarkı Yazan Müzisyen Burak Duman’dan Akustik Performans

Üçüncü teklisini Ocak ayında Avrupa Müzik etiketi ile dijital müzik platformlara sunan Burak Duman, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

Müziğe Lise 1’de eğitim aldığı sırada aldığı gitarla başlayan ve lisede kurduğu müzik grubuyla üç kez Milliyet Gazetesinin Liselerarası müzik yarışnasında ilk üçe girerek derece kazanan Burak Duman, ilk teklisi “Beni Daha Arama”yı 2018 yılında,  ikinci teklisi “Sızı”yı 2019 yılında, üçüncü teklisi “Teklif”i ise 2020 Ocağında yayınladı.

“TEKLİF” Tik Tok’ta Çok Kullanıldı

“Teklif” adlı şarkısını Tik Tok adlı sosyal medya platformu kullanıcılarının çok fazla kullandığını ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu söylerken müzik üretiminde en zor olan aşamanın tanıtım aşamasının olduğunu söyledi. “Müzik sektöründe tanıtım zor, poblem orda” diyen Burak Duman, kahve sevenler için “Az Şekerlim” adlı bir beste yaptığını söyledi.

Kahve İçin Şarkı Yaptım

“Bir arkadaşımının kahve markası için bir şarkı yazarak onu sosyal medyada paylaşmayı düşündüğüm sırada “Az Şekerlim” adlı şarkıyı yaptım.  Bu şarkı bir aşk şarkısı gibi başlıyor nakarata kadar bir kadına yazılmış gibi sanılıyor. Ama bu şarkıyı ben kahve için yaptım” diyen Burak Duman, “bu şarkı kahve için yazılan bir şarkı oldu” dedi.

Bağımsız Müzisyene Dijital Müzikte Destek Yok

Şarkısını ABD’de bir şirket üzerinden Spotify gibi dijital müzik platformlarına sunan Burak Duman, Türkiye’de bağımsız olan müzisyenlerin diital medyada hiç destek verilmediğini söyledi ve bağımsız müzik üretenlerin diital müzik dünyasında çok zorlandıklarını söyledi.

Burak Duman, Michael Kuyucu’nun programında “Nalan” –  “Ben Bana Bırak” –  “Değirmenler” – “Az Şekerlim” gibi şarkılarının da akustik performansını sundu.

Paylaş