Muhteşem Yüzyılın Kilindir Ağası Akustik Performansı ile Michael Kuyucu’nun Konuğu Oldu

Henüz sekiz yaşındayken Mimar Sinan Üniversitesinde konservatuvar eğitimine başlayan ve mezun olduktan sonra on yıl kadar sahnelerin dikkat çeken ismi olmayı başaran Cenk Suyabatmaz, 2019 yılının Ekim ayında yayınladığı ”Alıştıman Lazım” adlı ilk teklisi ve akustik performansı ile TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme eğitimi aldığı sırada sahnelere geçiş yapan Cenk, ilkokul ve ortaokulda konservatuvar eğitimi almasının kendisini sabırlı ve daha bilinçli biri yaptığını söyledi ve sanat eğitiminin çocuk yaşta başlamasının çok önemli bir şey olduğunu , sanat eğitiminin insanı incelttiğini ve daha duyarlı bir birey haline getirdiğini söyledi.

Muhteşem Yüzyılda 10 Bölüm Oynadı

Müzik çalışmalarına paralel olarak müziğine destek olması ve beden dilini geliştirmesi için oyunculuk dersleri alan Cenk Suyabatmaz, üç yıl oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Muhteşem Yüzyıl Dizisinden teklif aldığını ve on bölüm bu dizide Kilindir Ağa rolünü oynadığını söyledi. Bu dizide aldığı rolün kendisine çok şey kattığını söyleyen Cenk, bu dizide rol gereği Genç Osman’ı öldürdükten sonra onuncu bölümde öldürüldüğünü ve diziden ayrıldığını söyledi. Müziği çok önemsediğini söyleyen başarılı yorumcu, “Diziden sonra hiç sinema ve televizyonla ilgilenmedim. Çünkü aklım albümümdeydi. İki buçuk sene kadar albümü üzerine çalıştım ve dört beş şarkı hazırladım” dedi. Albümü üzerine çalışmasına rağmen öncelikli olarak “Alıştırman Lazım” adlı teklisi ile müzik kariyerini başlatan Cenk Suyabatmaz, 2020 yılında bir single daha yayınladıktan sonra yılın son çeyreğinde bir albüm yayınlayacağını söyledi.

20 Bölümlük YouTube Konserler Geliyor

Yılın sonunda YouTube kanalı için 20 bölümlük bir konser performans video serisi hazırlayacağını ve bunu sosyal medyada paylaşacağını söyleyen Cenk, “YouTube ve sosyal medyanın hem avantajları var hem de dezavantajları. En büyük avantajı müziğe çok kolay ulaşım sağlaması en büyük dezavantaj ise hızlı tüketime neden olması” dedi. YouTube’da fake izlenmelerin artık ayyuka çıktığını söyleyen CenK Suyabatmaz,  bu fake izlenmelerin artık hiç kimseye bir şey getirmediğini düşündüğünü söyledi ve “bence artık bunu yapanların bile işine yaramıyor” yorumunu yaptı.

Cenk Suyabatmaz ,Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında kendi teklisi “Alıştırman Lazım”ın ilk kez akustik performansını sunarken, “Ex Aşkım” –  “Son Yolcu” – “Yani” – “Ya Sonra”  -“Tutamıyorum Zamanı” –  “Medcezir” –  “Düşünme Hiç”  gibi şarkıların akustik performanslarını sundu. Cenk Suyabatmaz’a orkestrada Ramazan Baş (gitar) ve Emrah Baygur (klavye) eşlik etti.

Paylaş