O Ses Türkiye’nin İLK Şampiyonundan Akustik Müzik

“O Ses Türkiye” Yarışmsasının ilk şampiyonu Oğuz Berkay Fidan ,  24 Ocak 2020 günü yayınladığı “Hatıralar Yokmuş Gibi” (HYG) adlı  dokuzuncu teklisini TRT Fm’de Michael Kuyucu’nun programına anlattı.

“HYG” nin hayatının ilk bestesi olduğunu ve 2017 yılında bestelediğini söyleyen Oğuz Berkay Fidan “Bu şarkıyı hep beklettik, bu yıl denk geldi” dedi.

Yarışmada Birincilik Ödülüm Bir Araba ve Single Oldu

16 Yaşında O Ses Türkiye yarışmasına girdiğini söyleyen Oğuz Berkay Fidan, “ Daha önce on üç yaşındayken iki kez ATV’de yayınlanan yarışmaya katıldım. Birinde ön elemede elendim. 16 yaşında O Ses Türkiye yarışmasına katıldım, babam başta katılmamı istemedi. Yarışmaya katıldığımda Murat Boz’un takımında olmak istedim ve o döndüğünde çok mutlu oldum. Yarışmada birinci olduktan sonra memleketim Ezine’ye döndüm. Altı ay beni kimse aramadı. Daha sonra ben Acun Medyayı aradım ve albümü sordum. Yarışmada birincilik ödülüm araba ve bir albümdü. Arabayı sattım ve o parayı kendimi geliştirmek için kullandım.”

Murat Boz Düeti Bana Sürpriz Oldu

Yarışma bittikten  altı ay sonra single için çalışmalarına başladığını söyleyen Oğuz Berkay Fidan,  “Şarkıyı stüdyoda hazırlarken tüm O Ses Türkiye ekibi de geldi, arada Murat Boz “Olmuyor” adlı bu şarkıya eşlik etti. Sonra kayıtlar bittiğinde şarkı yayınlandığında Murat Boz’un eşliğinin kaldığını gördüm, bana da sürpriz oldu. Çok mutlu oldum” dedi.

Yeni Şarkının Klibinin Dijital Gelirleri Kanser Derneklerine Bağışlanacak

“Hatıralar Yokmuş Gibi” adlı yeni teklisini Avrupa Müzik etiketiyle yayınlayan Oğuz Berkay Fidan,  “Şarkının video klibini Neslican’a ithafen çektik. #birineumutol tagini kullandık. Bu klibin tüm dijital gösteriminden elde edilecek gelir kanserle mücadele derneklerine verilecek” dedi.

Kendi Youtube kanalı için dört yıl önce çalışmalara başladığını söyleyen Oğuz Berkay Fidan, “ Her Salı ve Cuma günü saat 18:00’de bir yeni video yüklüyorum kanalıma” dedi.

Bugün Müzik Çok Poplaştı

Oğuz Berkay Fidan, çocukluğunda iki binlerin pop ve rock müziği ile büyüdüğünü söylerken, “bugün müzikte iki binli yılların başındaki o rock tınılar yok. Bugün müzik çok poplaştı” yorumunu yaptı.

Oğuz Berkay Fidan,  Michael Kuyucu’nun programında kendi şarkısı “HYG” (Hatıralar Yokmuş Gibi) –  “Yani”  – “Yas”  – “Aşk-ı Kıyamet”  – “Gesi Bağları”  – “Bilir mi?” – “Gitsem Diyorum”u seslendirdi. Oğuz Berkay Fidan şarkılarında kendi gitarıyla orkestraya eşlik ederken, orkestrada İsmail Ozan (Perküsyon) ve Burak Can Güner (Üflemeli)  eşlik etti

Paylaş