Ömür Gedik’ten Yerli ve Yabancı Şarkılardan Oluşan Bir Akustik Performans

“Güneş Seninle Doğar” adlı teklisi ile müzik kariyerinde ki onuncu yılına giren Ömür Gedik, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Ömür Gedik bu şarkıyı sekiz yıl önce ilk aldığını ve sakladığını sonrasında söz yazarak yorumlama kararı aldığını söyledi. Bu şarkının bestesinin Saki Çimen tarafından yapıldığını ve daha önce Oğuzhan Uğur tarafından  başka sözlerle seslendirildiğini söyledi. Bu nedenden dolayı “benim seslendirdiğim besteye arak diyenlere bu konuda açıklama yapıyorum” dedi.

İlk Haberimde TEHDİT Edildim

Müziğe piyano dersleri alarak başladığını, uzun süre korolarda yer aldığını ve ilk grubu All ‘dan sonra Mavi Topluluk adlı rock grubunu kurduğunu ve uzun yıllar sahne yaptığını söyleyen Ömür Gedik, üniversiteden mezun olduktan sonra İngilizce Öğretmenliği alanında yüksek lisans eğitimi aldığını ve bir süre öğretmenlik yaptığını ama sıkıldığı için bu işi bıraktığını söyledi. Hürriyet gazetesine muhabirlik yaparak çalışmaya başladığını söyleyen Ömür Gedik, “İlk yaptığım haberi çok genç yaşında yapmıştım. Lunapaklar ile ilgili bir haber yapmıştım, lunaparklarda güvenlik sorunlarının olduğunu çıkartmıştım. Tek tek tüm lunaparklara gitmiş ve yaşanan güvenlik sorunlarını araştırmıştım. Genç yaşın verdiği heyecanla bu haberi yapmıştım. Haber yayınlandıktan sonra meğer bir lunapark mafyası varmış. Beni tehdit ettiler. Aileme kadar geldiler. O genç yaşta çok korkmuştum” diyerek geçmişte yaşadığı tehdit anlattı.

Avrupa’da Sokak Hayvanlarını Öldürüyorlar

“Ölümsüz Aşk” adlı şarkısının kendisinin yazdığı ilk şarkı olduğunu söyleyen Ömür Gedik, bu şarkıyı elinde ölen bir kedi için yazdığını söyledi. HAÇİKO adlı dernekte çok ciddi çalışmalarda bulunan Ömür Gedik, üniversitelileri hedef alan Genç Haçiko’yu kurduklarını ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Ömür Gedik, “HAÇİKO olarak, orman beslenmesi, sahiplendirme, tedavi desteği gibi çalışmalarda bulunuyoruz. Özellikle ormanlara atılan hayvanların sayısı çok fazla. Onlara yardım etmemiz lazım. Maalesef sokak hayvanları ile ilgili yasalar henüz çıkmadı. Avrupa’da sokak hayvanları için bir sahiplendirme süresi var, mesela üç ay bekliyorlar, eğer kimse o hayvana sahip çıkmazsa öldürüyorlar. Neyse ki  Türkiye’de öyle bir şey yok” dedi.

RESİM Şarkısını Coverlayacak

Müzik çalışmalarını hızlandırdığını söyleyen Ömür Gedik, yakında bir single daha yayınlayacağını ve daha önce gerçekleştirdiği “Ömürlük Şarkılar” adlı projesine bir maxi single ile devam edeceğini ve yine bilinen birkaç cover seslendireceğini söyledi. Ömür Gedik, Serdar Ortaç’ın Ajda Pekkan’a geçmişte verdiği “Resim” adlı bestesini coverlayacağını söyledi. Ömür Göksel aynı zamanda yakında yayınlanacak Aşkın Tuna Tribute albümünde kendisinin de bir şarkı seslendirdiğini söyledi.

Ömür Gedik, Michael Kuyucu’nun programında “Kulakların Çınlasın” – “Gözyaşlarım Anlatır” – “Sway” – “Yolun Başında” – “My Way” – “Gönülçelen” –  “Dona Dona” gibi şarkıları seslendirdi. Ömür Gedik’e akustik performansında Onur Uyaroğlu (Klasik Gitar) – Umut Özgür Başkopan (Elektro gitar) ve Emirhan Uygun (perküsyon) eşlik etti.

Paylaş