Sarp Genco ile 90lara Yolculuk

Müzik dünyasındaki kariyerine “Siyah Beyaz” adlı single ile devam eden Sarp Genco, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Müzik yaşamının nasıl başladığını anlatan Sarp Genco programın “konser” bölümünde popüler müziğin sevilen on şarkısını seslendirdi.

Müzik yaşamına KASDAV yarışmaları ile başlayan  Sarp Genco , müzik kariyerinin ilk adımlarını Doğan Canku ile çalışarak attı. Kısa bir süre önce “Siyah Beyaz” adlı yeni şarkısının iki versiyonunu hazırlayan ve bunları digital platformda müzikseverle paylaşan Sarp Genco’nun yeni şarkısının sözü ve müziği kendisine ait.

Sarp Genco, Michael Kuyucu’nun programında 2005 yılında yayınlanmak üzere bir albüm hazırladığını, bu albüme iki tane klip çektiğini, albümden “Hoşçakalıyorsun” adlı şarkıyı radyolara yolladığını ve şarkı radyolarda yayınlandığını ama bu albümünü piyasaya sürmediğini söyledi. Albümlerini bastırdığını ama piyasaya sürmediğini söyleyen Sarp Genco, daha sonra eğitimine devam etmek üzere yurt dışına gittiğini söyledi.

Sarp Genco, TRT FM’de katıldığı Michael Kuyucu’nun programında Alkın Toy’un piyanosu eşliğinde on şarkı seslendirdi. Konserde “Seninle Olmak Var ya” – “ Yerine Sevemem” – “ Dön Bebeğim” – “Sonuna Kadar” – “Esmer Günler” gibi doksanların sevilen klasiklerini seslendiren Sarp Genco programda büyük dayısı Taner Şener’den de bahsetti. Taner Şener’in ölüm yıldönümü olan 30 Ağustos’un ilk dakikalarında Taner Şener’den de bir küçük şarkı seslendiren Sarp Genco, usta müzisyen Taner Şener ile yaşadığı çocukluk anılarını da anlattı.

Sarp Genco’nun TRT FM’de Michael Kuyucu’nun Programında Seslendirdiği Selami Şahin klasiği “Ben Sevdalı Sen Belalı” adlı şarkının performansını dinlemek için tıklayın:

[gap height=”50″]

[cq_vc_cqcarousel displaystyle=”gallery” images=”4962,4963,4964,4965,4966,4967,4968,4969,4970″ slidestoshow=”5″ thumbstoshow=”7″ thumbwidth1=”320″ thumbheight1=”200″ thumbwidth2=”120″ thumbheight2=”80″ onclick=”lightbox” customlinktarget=”_self” dots=”yes” arrows=”yes” largeimagearrows=”yes” autoplay=”no” autoplayspeed=”4000″]
Paylaş