Serdar Ortaç’ın Keşfi: Belma Şahin ile Romantik Akustik Dinleti

Serdar Ortaç ile beraber gerçekleştirdiği “Adı Üstünde” adlı düet ile adını duyuran ve üçüncü single’ında Dj Tarık Sezer’in projesine “Ahım Var” adlı şarkıyı seslendiren Belma Şahin TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Belma Şahin, müzik hikayesini anlatırken uzun zamandır sahnelerde olduğunu ve sahnede playback yapan şarkıcıların müziği kirlettiklerini söyledi.

Çocukluğundan beri müzik eğitimi almak istediğini ve bunu İstanbul’a geldikten sonra İ.T.Ü. Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler bölümünden mezun olduktan sonra başaran Belma Şahin, bu süreçte sahnelere girdiğini ama sahnelerde yaşanan kirlenme nedeniyle müziğe küsme noktasına gelerek beş yıl boyunca Kenan Işık yönetmenliğinde sergilenen oyunlarda rol aldığını ve İstanbul Devlet Tiyatrosunda çalışarak kendisini müzik dünyasından uzak tuttuğunu söyledi.

Yıldız Tilbe Proje Albümünde Bende Şarkı Söylemek İstiyorum

Serdar Ortaç’ın ona destek olmasıyla , Ortaç’ın albümüne yer alan “Bir Eşin Yok” adlı şarkıda Serdar Ortaç’a vokal yapan Belma Şahin, hemen ardından Serdar Ortaç ile beraber gerçekleştirdiği “Adı Üstünde” adlı şarkıyı seslendirerek single olarak yayınladı. Bu şarkı Serdar Ortaç’ın yapım şirketi Ortaç Müziğin aynı zamanda ilk yayınlanan projesi oldu. Son olarak Dj. Tarık İster’in projesinde “Ahım Olsun” adlı Avrupa Müzik tarafından yayınlanan tekli ile müzik kariyerine devam eden Belma Şahin, yakında yayınlanacak olan Yıldız Tilbe proje albümün ikincisinde bir Yıldız Tilbe şarkısı seslendirmek istediğini söyledi.

Müziğin En Büyük Sorunu Playback Yapan Şarkıcılar

Belma Şahin, kötü sesli şarkıcılar yüzünden mekanlarda playbacklerin arttığını söylerken, “İstanbul’da sahne alacak nerdeyse mekan kalmadı. Hemen hemen her yer playback yapan şarkıcılarla doldu. Bu mekan sahiplerinin de işine geliyor, çünkü orkestra maliyetlerinden kurtuluyorlar” dedi ve Türk müziğinin en büyük sorununun “playback yapan şarkıcılar” olduğuna vurgu yaptı.

Herkes Bu İşi Yapmak İstiyor

Müzik dünyasında herkesin şarkıcı olmak istediğini söyleyen Belma Şahin, Michael Kuyucu’ya “Sesi olanda olmayanda şarkı söylüyor. Herkes bu işi yapmak istiyor. Ama bu o kadar kolay değil. Sesi olmayan kişinin şarkı söylemesi, tıp bilgisi olmayan kişinin ameliyat yapması gibi bir şey, öyle şey olmaz ki” diyerek müzik piyasasında yoğunluk olduğundan yakındı.

Ruh Göçü Yaşandı

Belma Şahin , Michael Kuyucu’ya insanlarda artık ruh göçünün yaşandığını, hayatın sertleştiğini, agresiflik ve şiddetin hayatın her aşamasında karşımıza çıktığını söyledi ve “bu işin sonu hayrı değil bakalım ne olacak” diyerek insanların çok sertleştiğini ve bunun insan ilişkilerine de yansıdığını söyledi.

Belma Şahin, Michael Kuyucu’nun programında  orkestrası eşliğinde verdiği akustik konserde “Ahım Var”  -“Tarifi Zor”  – “ İki Cihan” –  “Gel Barışalım”  – “Adı Üstünde” –   “Vursalar Ölmem” –  “Vur Yüreğim” –  “Yaramızda Kalsın” gibi şarkıları seslendirdi. Belma Şahin’e orkestrada Barış Yağcıoğlu (Klavye) –  Yavuz İsakesmar (Gitar) ve Yusuf Ubedullah Gülaçar (Keman) eşlik etti.

Paylaş