Tuğçe Pala Akustik Stüdyo’da TSM Klasiklerini Seslendirdi

TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Tuğçe Pala ve saz heyeti Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu “Akustik Stüdyo” programına konuk oldu. “Aşikar” adlı albümü hakkında bilgiler veren Tuğçe Pala, “bu albüm üzerinde iki yıldan fazla bir süre çalıştık. Bu dönemde TSM albümü yapmak çok zor. Dostlarla beraber elele vererek bir gönül bağı ile hazırladık bu albümü” dedi. Bu albümünde “Nazende Sevgilim” adlı şarkı dışında kalan tüm şarkıların yeni besteler olduğunu söyledi.

Türk Sanat Müziğinin medyada ilgi görmemesinden yakınan Tuğçe Pala, yeni bestecilerin alaturka tarzda besteler üretmeye devam ettiğini bu şarkılarını TRT repertuvarına yolladığını söylerken, alaturka müziğe sanılandan daha fazla bir ilgi olduğuna vurgu yaptı.

Tuğçe Pala, Akustik Stüdyo programında, Türk musikisinin önemli klasiklerini seslendirirken albümünde yer alan “Aşikar” ve “Nazende Sevgilim” adlı şarkıların da canlı performansını da sundu. Tuğçe Pala, programda  “Bir Yangının Külünü” – “Bir Sevgi İstiyorum”  – “Kız Sen İstanbul’un Neresindensin” – “Mihrabım Diyerek” – “Ela Gözlerine Kurban Olduğum” gibi TSM klasiklerini seslendirdi.

Tuğçe Pala’ya “Akustik Stüdyo” programındaki performansında orkestrada Murat Yeminli (gitar) , Barış Durak (Perküsyon) , Metan Kabacı (Keman) ve “Aşikar” albümünün müzik yönetmenliğini yapan Bora Dicle (kanun) eşlik etti.

Paylaş