Üç Üniversiteli Müzisyenden Akustik Performans

2020 Yılının Şubat ayında beşinci teklisi “Bunca Zaman”ı yayınlayan Doğukan Medetoğlu,  TRT FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. “Bunca Zaman” adlı şarkısını beş, altı yıl önce bestelediğini söyleyen Doğukan, bu şarkının klibini de otantik bir yerde çektiğini ve daha sık aralıklarla single’lar yayınlayacağını söyledi.

2020 yılından itibaren üç ayda bir şarkı yayınlamayı planladığını söyleyen Doğukan Medetoğlu, bir sonraki şarkısının ritmik bir şarkı olacağını da söyledi.

12 Şarkılık Albümü Yayınlamadım

Üç tane üniversitede eğitim alan Doğukan, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı eğitimi alırken , 2012 yılından itibaren sahnede olduğunu söyledi. Sahneye çıktıntan sonra albüm yapmak için çalışmalara başladığını söyleyen Doğukan Medetoğlu, “önce bir şirketin kapısını çaldım, anlaştım ama daha sonra olmadı. Onun ardından ikinci bir müzik şirketi ile anlaştım. 12 şarkılık bir albüm hazırladım. Bir proje albümüydü, onu yayınlamak üzereyken vazgeçtik ve o müzik şirketinden ayrıldım. Bu albümü yayınlamadım” diyerek müzik kariyerine nasıl başladığını açıkladı.

“Sanki”yi Rüyamda Besteledim

Bengü ve Hakan Altun’un seslendirdiği “Sanki” adlı bestesini kendisi için yaptığını ve kendi albümünde yorumlamayı planladığını söyleyen Doğukan Medetoğlu, “Sanki’yi bir gece uyurken, rüyamda bestelemeye başladım. Sonra uyandım ve şarkıyı tamamladım” dedi.

Müzikte Başarı için Destek Şart

Müzik dünyasında başarılı olmak için desteğin şart olduğunu söyleyen Doğukan Medetoğlu, “Müzikte başarılı olmak için destek lazım. Sosyal medyada da başarılı olmak için destek lazım. Sosyal medya desteği lazım. Youtube’da cover yapanları anlamıyorum. Ben Youtube’da cover yapmak yerine sıfır beste söylerdim ki müziğe katkısı olsun. Şu an Youtube’da yapılan coverla, cover değil onlar yeniden okuma “ diyerek Youtube’da cover şarkılar seslendirenleri eleştirdi.

Herkes Rap Müziği Yapmamalı

RAP Müziğine yönelik düşüncelerini soran Michael Kuyucu’ya Doğukan Medetoğlu, “RAP İsyan içeren müzik. Bu müziğe yakışanın o müziği yapması lazım. Popçuların RAP yapmaması lazım,onlar kendi müziklerini yapsın”diyerek son dönemlerdeki “pop öldü” tartışmasına da “pop ölmedi, sadece hakkıyla pop yapanların sayısı azaldı” şeklinde cevap verdi.

Doğukan Medetoğlu, Michael Kuyucu’nun programında müzik hikayesini anlatırken bir yandan da akustik performans sergiledi.  “Bunca Zaman” – “Bende Yoluma Giderim” –  “Yorma” – “Yas”- “Sanki” – “Cefalar” –  “Keman” –  “Dön Bana” gibi şarkıların akustik performansını sunan Doğukan Medetoğlu’na gitarda Atıl Özkaran eşlik etti.

Paylaş