Zeynep Dizdar Akustik Stüdyo’ya Konuk Oldu

Pop müziğin en iyi kadın vokallerinden biri. Her daim modern ve kaliteli işlere imza attı. Son teklisinde Murat Uyar ile beraber “Günah” adlı şarkıyı yayınladı. “Zeynep Dizdar ft. Murat Uyar-  Günah” projesiyle başarısına başarı kattı. Zeynep Dizdar, Michael Kuyucu ile AKUSTİK STÜDYO’ya konuk oldu. Orkestrası ile kendi klasiklerini yanı sıra Türk popunun klasiklerini seslendirdi. Onunla hem çaldık hem söyledi. Zeynep Dizdar, Akustik Stüdyo’da hem “Günah”ı hem de müziğini ve yeni nesil şarkıcıları anlattı.

Günah’ı Murat Uyar Buldu

Murat Uyar daha önce “Maske” adlı şarkımızı yapmıştık.  O şarkı çok güzel gitmişti. Murat açıkçası iki senedir ‘Zeynep şarkı yapalım, Zeynep ne olur yine bir şarkı yapalım işte cover mı yapalım ne yapalım falan’ diyordu. ‘Vallahi ben karışmıyorum’ dedim, ‘sen şarkıyı bul getir’ dedim. Bende bir şeyler kurcalamaya başladım ama benim yaptığım şarkılar henüz bitmemişti. Daha doğrusu o biraz daha arabesk havasında tadında bir şeyler istiyordu. ‘Çok güvendiğim bir şarkı var’ dedi,  bende ‘yap getir’ dedim. Yaptı, getirdi. Şarkıyı birkaç kez bana attı telefondan Whatsapp’tan. Stüdyoya girdik, okuduktan sonra ona ‘düşünüp karar vereceğim’ dedim.  Demosu hoş geliyordu kulağa, sesime ‘uyarsa tamam’ dedim, Şarkıyı çok sevdim. Nakarattaki sözler ‘biraz bana arabesk geldi’  sözler ama ondan sonra çıktık. Polat Yağcı’ya dinlettik. O da ‘çok güzel’ dedi, ‘dik sesler falan çok güzel olmuş’ dedi. ‘Tamam’ dedi. Böylece “Günah” yayınlandı.

Sosyal Medyada Yapılan İşlerle Popüler Olanlar Sayesinde Değerler Kayboluyor

Zeynep Dizdar, Michael Kuyucu’ya  YouTuber ve RAP müziği yapanlar hakkında düşüncelerini şöyle anlattı:  “Youtuber diye bir şey var, sosyal medya var. Tabi ki  yenilikler olsun, çünkü çağımız teknoloji çağı, tabii ki bunun nimetlerinden de faydalanacağız. Kolaylıkları da var es geçmiyorum kesinlikle. Pat diye bir şeye ulaşabiliyorsun, pat diye bir şey öğrenebiliyorsun yani güzel tarafları var sosyal medyanın. Ama kötü tarafları da var. Her şey kıymetini kaybediyor, değerini kaybediyor. Bir anda uyanıyorsun biri çıkmış, şarkısı patlamış, öbürü gidiyor evde bilmem ne yapıyor, öbürü göbek atıyor yani kalite gitti. Benim en üzüldüğüm şey bu Sosyal medyada yapılan işlerle popüler olanlar sayesinde değerler kayboluyor.

Youtuber’ların Özgüvenine Çok Şaşırıyorum

Çok güldüğüm şeyleri de var yani Youtuberların falan. Bir kere nasıl bir özgüven o. O Youtuber’ların özgüvenine çok şaşırıyorum. Ben oldum bitti havasındalar. Bugün Youtuber oluyor, ondan sonra dizi teklifleri, reklam teklifleri. Ya burada yıllarını vermiş insanlar var sen gidip onu reklamlarda oynatıyorsun. ‘Bana ne canım diyor, sen çok popüler değilsin diyor’ içinden. Her sene biraz daha geriye gidiyoruz. Teknoloji olarak ileriye gidiyoruz ama müzikal anlamda geriye gidiyoruz. Ben hiç öne gittiğimizi ve harikalar yarattığımızı düşünmüyorum. “ diyerek YouTube aracılığı ile şöhret olanların müzikte kaliteyi bozduğunu söyledi.

Zeynep Dizdar, Michael Kuyucu’nun Akustik Stüdyo’sunda kendi klasiklerinin yanı sıra Ajda Pekkan klasiklerini de seslenirdi. Zeynep Dizdar programda,  “Vazgeç Gönül” – “Sana Güvenmiyorum” – “Zehir Gibi” – “Son Bir Rica”  – “Kimle Geldi Kimler Geçti” – “Höşgörsen” gibi şarkıların akustik performanslarını seslendirdi.

Paylaş