Zeynep İlkgün Akustik Stüdyoda Fransızcadan Alaturkaya Akustik Bir Dinleti Sundu

“İlk Gün Gibi” adlı albümü ile müzik dünyasına merhaba diyen ve albümünde yer alan şarkıların yarısına klip çeken Zeynep İlkgün, Michael Kuyucu’nun Akustik Stüdyosuna konuk oldu. Müziğe nasıl başladığını ve proje ve hayallerini anlatan Zeynep İlkgün, orkestrası ile yerli ve yabancı şarkılardan oluşan bir akustik performansta sergiledi.

İlk albümüne adını veren “İlk gün gibi” adlı şarkının az bilinen eski bir Sezen Aksu şarkısı olduğunu belirten Zeynep İlkgün, bu şarkının ismi ile de bütünleştiğini ve albümüne bu şarkının adının verdiğini söyledi.

Zeynep İlkgün, Michael Kuyucu’ya: “İlk Gün Gibi” bir Sezen Aksu şarkısı. Allaha Ismarladık albümünde yer alıyor.  “İlk Gün Gibi” hem 45’lik olarak çıkarıyor hem de o albüme de giriyor. Ben o albümü hep dinlerken bu şarkıda takılı kalırdım çok severdim. Hem ismimle müsemma olduğu için kendisi hem de çok güzel bir şarkı olduğu için hep duygulanırdım. Dedim ki ben bir cover yapacağım ama sanırım bunu yapacağım ve “İlk Gün Gibi” ve albümüme adını versin istedim. Adeta bana yazmış gibi oldu Sezen Hanım. “ diyerek albümüne adını veren şarkının hikayesini anlattı.

Zeynep İlkgün, Akustik Stüdyo programında “La vie En rose” , “Ara beni lütfen”  ,”Arada sırada” , “Durum Leyla” , “La isla bonita” , “Geri dön”, “Şarkılar seni söyler” gibi farklı türlerdeki şarkıları seslendirdi.  Fransızca şarkılardan Türk müziğine kadar renkli bir repertuvar ile akustik performans sunan Zeynep İlkgün’e orkestrada Buğra Yiğitoğlu (gitar) , İzzet Aksoy (klavye) ve Sercan Yamalı (Klarnet) eşlik etti.

Paylaş