Zeynep Onat: Müzik Öğretmeninden Akustik Performans

2019 yılında iki tane single yayınlayarak müzik piyasasında kendine has bir çizgi yaratan bir yandan müzik sektöründe çalışırken bir yandan da müzik öğretmenliği  yapan Zeynep Onat, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.

Aslen Ankara’lı olduğunu söyleyen Zeynep Onat, müziğe olan ilgisinin Ankara Güzel Sanatlar Lisesinde aldığı eğitimle arttığını hemen ardından Denizli’de Pamukkale Üniversitesinde Müzik Öğretmenliği bölümüne kaydolduğunu ve mezun olduktan sona dört sene Denizli’de müzik öğretmenliği yaptığını söyledi. Bir gece aldığı kararla İstanbul’a gelme kararı aldığını söyleyen Zeynep Onat, Michael Kuyucu’ya “Kapışma” adlı yarışmaya katıldığını ve hafta birincisi olarak Mustafa Ceceli ile o programda yaptığı bir düetle müzik kariyerini ivmelendirdiğini söyledi.

Zeynep Onat, İstanbul’da bulunduğu üç yıl boyunca hem sahne aldığını ama daha çok özel müzik dersleri vererek müzik öğretmenliği yaptığını ve para biriktirdiğini söyledi. Bir senelik bir planlama yaptıktan sonra 2019 yılının Mart ayında “Geri Dönme” adlı teklisini yayınlayan Zeynep Onat, 2019 yılının Ekim ayında da “Hükümsüz Aşklar” adlı şarkısını yayınladı. Her iki şarkıya kendi imzasını atan yorumcu “Ben genelde zor olanı yapmak yani kendi bestelerimi seslendirmek istiyorum” dedi. “Diğer pek çok yorumcu ile sadece coverlar yaparak anılmak istemiyorum. Hep kendi şarkılarımla çıkacağım” dedi. Çalışmalarını bir proje gibi yürüttüğünü ve sabırla çalıştığını söyleyen Zeynep Onat, “ Önce şarkılarım çıksın, sonra sahneye çıkağım” dedi.

2020 yılının ilk çeyreğinde üçüncü teklisini yayınlayacağını söyleyen Zeynep Onat, Michael Kuyucu’nun programında akustik performansı ile dikkatleri çekti.  Zeynep Onat, programda  “Gidiyorum” –  “Delikanlım” –  “Bebeğim”  –  “Eylül Akşamı” –  “Ah İstanbul” –  “İnci Tanem”  – “Aklım Karıştı” gibi sevilen şarkıları seslendirdi. Zeynep Onat’a programda Çağlar Çelik (gitar) ve Caner Malkoç (klarnet) eşlik etti.

Paylaş